Водич за здравје

Ги подготвивте ли велигденските јајца или сакате да ви помогнеме?

Компанијата Цептер (Zepter), како синоним за најдобри садови во светот, па со самото тоа и како единствен гигант кој промовира здрав живот и правилен начин на подготвување на храна, по повод Велигденските празници овозможи на илјадници луѓе ширум Македонија да ...

Повеќе »

Среќни намирници: Храна која значително ни го подобрува расположението

Проверено! Не дека постојат „среќни“ и „несреќни“ намирници, но храната (како и боите на облеката која ја носиме) знаат да влијаат на нашето расположение. И замислете уште дека овие „среќни“ намирници можат да придонесат и за успешноста на вашата диета.  ...

Повеќе »

Модерен животен водич: Пронајдете ја вашата страст

По една неодамнешна анкета околу 75 % од населението не ја знае нивната вистинска страст. Очигледно, речиси секој не го прави тоа што мислел да го направи. Ова е едно „отрезнување“, бидејќи треба да го правиме она што мислиме дека ...

Повеќе »

5 намирници кои ги топат килограмите

Ако сакате да изгубите неколку килограми немојте да мислите дека храната е ваш непријател. Напротив, со изборот на правилни намирници ќе  изгубите повеќе килограми отколку со гладување. 1. Јајца Нутриционистите веќе со години се обидуваат да ја вратат репутацијата на ...

Повеќе »

Здрава напивка против несоница и стрес

Во борбата против несоницата и стресот помагаат сојузниците од природата кои го опуштаат телото подобро од популарните апчиња.   Како последица на брзиот начин на живот исполнет со стрес, нездрава и брза исхрана и недоволно движење, се почесто имаме неквалитетен ...

Повеќе »

Цептер ни носи велигденска радост и убави подароци

По повод големиот празник Велигден компанијата Цептер (Zepter) организира повеќе дружења со специјални лотарии и подароци. Секој кој ќе се јави на (02) 3118 663 ќе освои подарок кој ќе го добие на специјалното доделување за кое ќе се пријави. ...

Повеќе »

Тренд диета: Волуметрикс, за оние кои ги презираат диетите

„Волуметрикс“ диетата наменета е за луѓето кои тешко се придржуваат на ригорозните диети и не се навикнати на мали порции. Се темели на производи со ниска енергетска густина. Значи, наместо да јадете храна богата со маснотии кои ќе ве заситат, ...

Повеќе »

Тајните на Французинките: Како да се откажете од зависноста од слатките

Како да одолеете на искушението на вкусна торта, кога треба да  јадете нешто здраво и нискокалорично? Француските истражувачи нудат одговор. Нутриционистите открија трик: пред да одлучите што ќе јадете, уживајте во „овошните мириси” бидејќи така веројатноста  дека ќе изберете здрава храна ...

Повеќе »

Фенг шуи: Откријте го својот сексуален елемент

Годината на вашето раѓање е поврзана со еден од петте фенг шуи елементи. Пронајдете го својот и елементот  кој му одговара на вашиот партнер, а потоа следете ги кинеските совети за сексуално задоволство. 12.02.1956-17.02.1958. ОГAН 18.02.1958-27.01.1960. ЗЕМЈА 28.01.1960-04.02.1962. МЕТАЛ 05.02.1962-12.02.1964. ...

Повеќе »

За среќа е потребно малку: пет гратис занимации за добро расположение

Постојат хоби кои можат да ве направат посреќни и со кои можете да почнете од денес, а да не ве чинат ништо. Или, речиси ништо. Пеење Научно е докажано дека пеењето ги прави луѓето среќни, а за тоа не е ...

Повеќе »