Водич за здравје

Одморете се од работа: Три совети за релаксација

Доколку секојдневно се чувствувате исцрпено и изморено можеби на себе сте преземале премногу обврски. Викендот е вистинското време за релаксација! Напорната работа и недостигот од време за одмор доведуваат до замор, што е многу лошо за вашето тело. Еве три ...

Повеќе »

Совршено мека и сјајна кожа со природната колагенска моќ на портокалот

Тонирачките својства но портокалот за подобруваат текстурата и бојата на кожата. Витаминот Ц и лимонската киселина го обновуваат колагенот во вашето тело. Колагенот ја омекнува кожата и го спречува нејзиното стареење. Портокалот ги отстранува мртвите клетки и ги чисти порите ...

Повеќе »

Психологија на вкусот: Што кажува вашата омилена храна за вас

Исто како вашата омилена боја, омилените филмови и музика, желбата за солен чипс, лутите пиперки, киселите цитруси и вкусни колачи е тесно поврзана со личноста, тврди американскиот невролог д-р Алан Р. Хирш во својата книга “Кој е вкусот на вашиот ...

Повеќе »

Бесплатно школо за готвење со Верче Пандиловска и Цептер

Познатата македонска пејачка Верица Пандиловска и компанијата Цептер ве покануваат во бесплатното школо за готвење. „За  тие два  часа што ќе ги поминете со нас ќе научите  дека тајната на готвењето не се состои само во добрите рецепти, туку и ...

Повеќе »

Ако немате пари за диета, јадете колачиња!

Диета со колачиња директно од менито на Марија Антоанета. Аха, добро прочитавте! И не станува збор за никакво волшебно апче за слабеење, ниту за нова формула. Диетата на Марија Антоанета тврди дека ќе загубите 7-8 килограми јадејќи ммммм…, колачиња! Мислите ...

Повеќе »

Никола Стојаковиќ: Ако пиеме здраво ќе живееме подолго!

„Секој би требал да инвестира во своето здравје и здравјето на семејството. Зошто тогаш да не се пие чиста изворска вода која од сега може да ви биде достапна и директно од чешма во вашата кујна, благодарение на производот Edel ...

Повеќе »

Диета за трендсетерки

Здравата исхрана и редовното вежбање докажано го забрзуваат метаболизмот, ги согоруваат мастите и ја зајакнуваат мускулната маса. Меѓутоа, ако сте се одлучиле за зимска хибернација или редовното уживање со пријателките на релација шопинг – ручек, тешко ви паѓа било каков ...

Повеќе »