Водич за здравје

Диета во три чекори на високи потпетици

Како што кажува и самото име оваа диета, покрај одредениот план на исхрана подразбира и три чекори. Првиот и најважен чекор е чистење на организмот од токсини, вториот одвикнување од слатки, а третиот е намалување на количеството на маснотии во ...

Повеќе »

Како до совршени стомачни мускули без вежбање?

Наслагите на стомакот е најлесно да се добијат, а најтешко да се отстранат. Ако не сакате диети и интензивна физичка активност, ќе ви помогнат и малите промени кои ќе ги воведете во исхраната. Ние ќе ви откриеме пет видови на храна ...

Повеќе »

ФЕНГ ШУИ: Модерни бои за хармонија во домот

Во фенг шуи се посветува големо внимание на правилно избирање на боите. Тие можат да „лечат“, но со неправилна употреба, сериозно го нарушуваат здравјето и меѓусебните односи на станарите. Боите не се само декорација, туку многу моќно средство кое вашиот ...

Повеќе »

Затегнете ги нозете и задникот со овие 4 неверојатни вежби

Секоја вежба повторете ја пет пати (во текот на едно повторување подигнете се на 10 секунди од подот). Правете 2-4 серии на повторувања. Можете да ставите тегови околу бутовите за да го зголемите отпорот. Вежба 1 Легнете на левата страна, ...

Повеќе »

Како да се одржи витката линија по откажувањето од најштетниот моден додаток – цигарите

Според статистичките податоци кај 80 проценти од новите  непушачи по неколку месеци на апстиненција телесната тежина се зголемува во просек од седум килограми. Овој проблем може да се избегне со соодветна исхрана, вежбање и, се разбира,со производи од лековити билки. ...

Повеќе »

Се зависи од тајмингот: кога е најдобро да се јаде, да се вежба или да се прекрши диетата

Покрај сите обврски кои ги имаме во текот на денот, вистинско чудо е да најдеме време да се наспиеме, здраво да се храниме и да тренираме. Но со добра организација, се може да се постигне. Најдобро време за појадок, ручек ...

Повеќе »

Тело како од модна писта

Доколку сакате да се ослободите од масните наслаги и да имате заводливо тело како моделите на „ Викторија сикрет“, тогаш овие производи треба да ги имате на вашето мени. 1. Лешници- содржат омега-3 масни киселини, но и моно-незаситени масти кои ...

Повеќе »

Диета за деловни жени

 Денес синоним за работен успех е брзината, па заради тоа понекогаш е невозможно да се направи пауза за ручек. Поради тоа, многу од вработените имаат потреба да се хранат со нездрави грицки, како чипс или брза храна, кои даваат чувство ...

Повеќе »

Истенчете се за 30 дена со Џилијан Мајклс (ВИДЕО)

Е да, со лежење нема слабеење. Мора добро да се потрудите (и испотите) за да се истенчите на здрав начин за само 30 дена. Ви ги препорачуваме вежбите на една од најбараните американски фитнес тренери, Џилијан Мајклс.

Повеќе »

Веганство и најважните совети за да бидете во чекор со овој тренд

Веганството измина долг пат од своите скромни почетоци и сега е избор на многумина познати личности кои се одлучија од својата исхрана да ги исфрлат сите производи од животинско потекло. Меѓутоа, пред да се одлучите да се откажете од сите ...

Повеќе »