Водич за здравје

Ослабете без глад & капка пот

Секојдневните обврски се најдобриот бесплатен фитнес кој може да му го подарите на Вашето тело. Познати како „невидливи“ фитнес вежби во продолжени ви ги претставуваме најдобрите кои треба да бидат Ваша секојдневна активност за двојно задолоство … совршено тело & ...

Повеќе »

Растенијата на работното место го намалуваат стресот

На работното место со растенија во затворен простор, може да го намалите стресот дури до 60отсто и да ја зголемите продуктивноста до 30 отсто, покажува истражувањето на д-р Фрејзер Торпу од Универзитетот за технологија во Сиднеј. Ние сите имаме вродена желба за врска со природата, оваа состојба ...

Повеќе »

Како до ЈЛо стомачни мускули?

Како што е позната потрагата по Светиот Грал, многу луѓе се на мисија да ги подобрат своите стомачни мускули. Што е потребно за да ја остварите оваа цел? Следните едноставни вежби и совети за промена на животниот стил можат да ...

Повеќе »

Што открива обликот на вашите гради, според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони ?

Обликот и големината на градите може многу да ни каже за личноста на жената, како и за нејзините сексуални преференции, тврди италијанскиот сексолог Пјетро Лоренцони. Тој ги класифицира типовите на гради по обликот на овошје, а на вас е да ...

Повеќе »

Дваесет тајни на жените за вечна самодоверба

Жените за време на нивниот живот трошат во просек повеќе од 10.000 евра на разни козметички производи, третмани, разубавување, фризери, членство во фитнес-клубови и гардероба, а се со цел да се чувствуваат добро, атрактивно и убаво, покажува студијата во кампањата ...

Повеќе »

Совети за инстант остварување на сите ваши желби & планови

Престанете да посакувате почнете да правите! Посветете се на фокусирањето Најголем број од работите што треба да ги направите се посложени, па така бараат и повеќе постапки и процеси за да се исполнат. Затоа многу луѓе се откажуваат уште пред ...

Повеќе »

До вајано тело со сензуален ритам

Салсата е кубански танц, наменет за две личности и е светски познат по сензуалните движења. Некои го нарекуваат „танцот на страста“. Практикувањето на редовни тренинзи кои вклучуваат салса движења е забавен и возбудлив начин да станете поактивни. Ова се 5 ...

Повеќе »

Магична напивка од зеленчук подобра од ботокс

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапоцените козметички препарати, туку и во природните состојки на зеленчукот. Ви откриваме магичен рецепт кој го чуваат здравјето, ја подмладува кожата и помага при регулација на телесната тежина. За природен „фејс лифтинг” ова ...

Повеќе »

Опра Винфри, хуманист & најсилниот војник во борбата со килограмите

Нејзината борба со килограмите го привлекува вниманието на американската јавност повеќе од 20 години. Во Опра може да се пронајде секоја жена без разлика на возраста, која секој ден станува и легнува со мислата дека треба да го намали вишокот ...

Повеќе »