Водич за здравје

Што открива обликот на вашите гради, според теоријата на сексологот Пјетро Лоренцони ?

Обликот и големината на градите може многу да ни каже за личноста на жената, како и за нејзините сексуални преференции, тврди италијанскиот сексолог Пјетро Лоренцони. Тој ги класифицира типовите на гради по обликот на овошје, а на вас е да ...

Read More »

Дваесет тајни на жените за вечна самодоверба

Жените за време на нивниот живот трошат во просек повеќе од 10.000 евра на разни козметички производи, третмани, разубавување, фризери, членство во фитнес-клубови и гардероба, а се со цел да се чувствуваат добро, атрактивно и убаво, покажува студијата во кампањата ...

Read More »

Совети за инстант остварување на сите ваши желби & планови

Престанете да посакувате почнете да правите! Посветете се на фокусирањето Најголем број од работите што треба да ги направите се посложени, па така бараат и повеќе постапки и процеси за да се исполнат. Затоа многу луѓе се откажуваат уште пред ...

Read More »

До вајано тело со сензуален ритам

Салсата е кубански танц, наменет за две личности и е светски познат по сензуалните движења. Некои го нарекуваат „танцот на страста“. Практикувањето на редовни тренинзи кои вклучуваат салса движења е забавен и возбудлив начин да станете поактивни. Ова се 5 ...

Read More »

Магична напивка од зеленчук подобра од ботокс

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапоцените козметички препарати, туку и во природните состојки на зеленчукот. Ви откриваме магичен рецепт кој го чуваат здравјето, ја подмладува кожата и помага при регулација на телесната тежина. За природен „фејс лифтинг” ова ...

Read More »

Опра Винфри, хуманист & најсилниот војник во борбата со килограмите

Нејзината борба со килограмите го привлекува вниманието на американската јавност повеќе од 20 години. Во Опра може да се пронајде секоја жена без разлика на возраста, која секој ден станува и легнува со мислата дека треба да го намали вишокот ...

Read More »

Инстант мотивација со Карл Јунг

Прочуениот психијатар Карл Јунг, основачот на аналитичката психологија, голем дел од животот поминал и во истражување на други области, како источната и западната филозофија, алхемијата, астрологијата, социологијата, но и литературата и уметноста. Неговите најпознати идеи го вклучуваат концептот на колективното ...

Read More »

Бидете паметни на маса

Зошто не би можеле да и’ одолеете на храната? Препознајте ги причините поради кои премногу јадете и ќе ги зголемите своите изгледи успешно да ја спроведете својата диета.

Read More »