Чевлите на Пепелашка дизајнирани од Алберто Морети

Златните чевли на Алберто Морети потсетуваат на оние од приказната за Пепелашка. Но, и за принцот има чевли.

cevli 3

Дизајнерот од Тосакана Алберто Морети направи женски и машки чевли од 24 каратно злато.

cevli 2

Суперлуксузните чевли веќе ги добија и првите славни купувачи – Камерон Диаз и Лејди Гага.

cevli 1

Чевлите се продаваат само во неколку луксузни бутици во Лондон, Хонг Конг и Дубаи.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...