Чекајќи го сонцето, нови летни модни парчиња од  & Other Stories

Модната марка & Other Stories ја надополнува летната колекција со нови модни парчиња со едноставен дизајн и лесни за носење.

Акцентот е на фустанчињата во сите должини – мини, миди и макси, а тука се и кратките комбинезонски со нагласен струк.

Од модните додатоци, не заборавајте на очилата за сонце со анимал принт. Сандалите пак се со едноставен дизајн, на дебела, умерено висока потпетица што ги прави практични за носење од утро до вечер.

Во продолжение проверете дел од новите модели.

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...