Четири фаворити на бели фустанчиња од H&M одлични за жешките денови

Тоа што значи мачиот црн фустан за зимата, неговата помлада „сестра“ – белиот фустан е кралица на летото.

А модната марка Х&М ни нуди повеќе модели со различни кроеви и должина на бели фустанчиња.

Познато е, белата боја ги одбива сончевите зраци, па затоа белите пријатни материјали се препорачуваат за избор во жешките денови.

Моделите се зачинети со тантела, декоративни панделки, дупчиња, врвци, „спуштени раменици“ и други трендовски детаљи. А доколку сте модерна девојка, овие романтични фустани може да ги носите и на вашата венчавка, наместо невестински фустан.

Погледнете ги нашите 4 фаворити.

 

x

Check Also

Голема забава за 3тиот роденден на Скопје Мериот хотел

 Со голема прослава, бројни гости и креативен концепт што нудеше многу забава, ...