Чевли во бела боја од пролетните колекции на популарните модни марки

Уште од 2017 година модните инфлуенсерки никако не сакаат да се откажат од трендот кој го „позајмија“ од 80-те години на минатиот век. Имено, чевлите во бела боја станаа едни од најбараните модни парчиња и се уште се суперпопуларни.

mango

Освен што се исклучително едноставни за комбинирање, белата боја е една од најомилените за сезоната пролет/лето, а откако овој тренд се пресели од модните писти на улиците и „хај стрит“ брендовите во своите колекции понудија бели модели на чевли, сандали и чизми.

Во продолжение ви ги претставуваме најубавите чевли во бела боја од популарните „хај стрит“ модни марки.

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...