Чевлите со квадратна форма се хит за есен/зима 2019

Италијанската луксузна модна марка Bottega Veneta прва го започна трендот на чевли кои имаат квадратна форма во предниот дел. Сега пак, трендот го прифатија бројни луксузни и „хај стрит“ брендови, најавувајќи го како „маст хев“ за есен/зима 2019.

Botega Venetta

Ваквите чевли веќе ги гледавме и во уличната мода, во текот на летото. А „квадратчињата“ кај прстите на нозете допрва ќе доминираат на улиците.

Prada и Balenciaga ги покажаа квадратестите модели презентирајќи ги новите колекции за сезоната есен/зима. А на наше задоволство чевли со квадратеста форма има и во есенската колекција на Зара, секако по многу подостапна цена од онаа на моделите на луксузните марки.

zara

 

x

Check Also

Помеѓу науката и технологијата: Нови иновативни производи како подобро решение за пушачите  

  Долго очекуваниот крај на 2020-та година, година која популарно е прогласена ...