Чизмите над колена остануваат во тренд и оваа зима (ФОТО)

Веќе три години не излегуваат од мода.  И оваа сезона чизмите над колена остануваат „во игра“. Само овојпат се форсираат црните модели.

Лубутен, колекција есен/зима 2013/2014

Лубутен, колекција есен/зима 2013/2014

Не е важно ни дали се рамни или на висока потпетица. Важно е дека модните зависници можат слободно да се релаксираат и да си ги облечат старите чизми над колената.

Балман

Балман

Годинава речиси сите светски модни куќи ги форсираат во своите колекции, но главно во црна варијанта.

Том Форд

Том Форд

Можат да се врзуваат, да бидат од „превртена“ кожа, кожени, со синџирчиња или збогатени со ремени или волна. На вас е да изберете.

Зара

Зара

 

x

Check Also

Скопје Сити Мол стартува со Black Friday Week

Black Friday во Skopje City Mall не е само еден ден. Ниту ...