Чизмите со принт се хит во есенските колекции на популарните модни марки

Со месецот септември, кога деновите ќе почнат да стануваат покуси, а училишната година ќе започне, кога заситени од летото ќе почнеме да се вљубуваме одново во мирисот на тиквата, ќе почнеме да размислуваме и за но чифт обувки соодветни за есенската сезона.

На наше задоволство, кратките чизмички остануваат во игра, но овојпат тие се разубавени со различни принтови.

Ваквите чизмички одлично се носат со минималистичка гардероба, со еднобојни фустанчиња, па дури и со деловни костуми со риги за на работното место.

Трендовите на принт се цветови, карирано и анимал принт. Погледнете само некои од новите модели на чизмички од есенските колекции на популарните модни марки.

mango

aldo

dr martens

&other stories

h&m

hunter

free people

x

Check Also

12 „кежуал“ модни парчиња од Springfield вредни за внимание

Се подготвуваме за зимската сезона со лежерни модни парчиња од омилените – Springfield. ...