Critics Choice Awards: На црвениот тепих ништо посебно од изгледите

Сезоната на наградувања продолжува, неодмана помина и Critics Choice Awards, а на црвениот тепих продефилираа ѕвездите во различни креации од кои ретко која ќе ја запаметиме.

Моделот Рози Хантингтон Вајтли во црн асиметричен тесен фустан

Моделот Рози Хантингтон Вајтли во црн асиметричен секси фустан

Отсекогаш како нешто да недостасува на црвениот тепих на Critics Choice Awards, веројатно гламурот кој сме навикнати да го гледаме на Ноќта на оскарите. И годинава ѕвездите се појавија во едноставни модни избори, без претерувања, без китења, без екцентричности. Можеби фустанот на Џенифер Анистон ќе го запаметиме по нежната боја и враќањето на стилот на 90-те години. Или Луј Витон фустанот на Кирстен Данст?

Џенифер Анистон

Џенифер Анистон

Кирстин Данст

Кирстин Данст

Проверете во фотогалеријата кој изглед е ваш фаворит на вечерта.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...