Црвен ќилим: фустаните на ѕвездите на Филмскиот фестивал во Венеција

Со премиерата на филмот „Birdman“ синоќа се отвори 71-от Филмски фестивал во Венеција.

1 venecija

На најстариот филмски фестивал во светот ќе бидат претставени 55 филмови од кои 54 се светски премиери, а 20 ќе влезат во трката за престижниот Златен лав.

Внимание на црвениот ќилим предизвика 25-годишната глумица Ема Стоун облечена во смарагдна креација на Валентино, со нагласено деколте.

1 ema stoun vo valentino

 

Погледнете во галеријата во што беа облечени ѕвездите на црвениот ќилим.

 

 

x

Check Also

УЛОВЕН МИЛИОНОТ ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ ЗЛАТНА РИПКА ВО ПРИЛЕП

Инстант лозот Златна Рипка и во својата 6та серија продолжува да радува ...