Црвен ќилим: најубавите фустани на Мет Гала

Највпечатлива на црвениот ќилим на Мет Гала вечерта посветена на Чарлс Џејмс беше Каролина Куркова во креација на Маркес, но подеднакво совршено изгледаа Тејлор Свифт во рекација на Оскар Де Ла Рента и Чарлиз Терон во Диор.

 

Каролина Куркова

Каролина Куркова

Билетите за Мет Гала вечерта изнесуваа 25.000 долари, а средствата се наменети за хуманитарни цели. Задачата на познатиите дами кои продефилираа на црвениот ќилим беше да дадат чест на гламурот на американскиот дизајнер Чарлс Џејмс, покажувајќи современи креации инспирирани од средината на минатиот век.

Тејлор Свифт во креација на Оскар Де Ла Рента

Тејлор Свифт во креација на Оскар Де Ла Рента

Ријана во креација на Стела Мек Картни

Ријана во креација на Стела Мек Картни

Џесика Алба во креација на Диана фон Фустенберг

Џесика Алба во креација на Диана фон Фустенберг

Дајан Кругер во Бос

Дајан Кругер во Бос

Чарлиз Терон останува верна на Диор

Чарлиз Терон останува верна на Диор

Блејк Лавли во Гучи

Блејк Лавли во Гучи

 

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (26.јули – 2.август): Стрелци, издржете! Невидена страст за Лавовите

Оваа недела планетата Венера во знакот на Близнаци ќе продолжи да носи ...