Црвен тепих: 10 најзборувани фустани на Еми

Металик фустанот кој го носеше Кери Вашингтон од тукушто претставената колекција на Марк Џејкобс за сезоната пролет 2016 година, уште долго ќе се зборува.

Кери Вашингтон во креација на Марк Џејкобс

Кери Вашингтон во креација на Марк Џејкобс

Не помалку впечатлив, но со провокативноста, беше фустанот на Хејди Клум од Версаче, во силна жолта боја.

Хејди Клум во „Версаче“

Хејди Клум во „Версаче“

Жолтите фустани всушност доминираа на црвениот тепих на годинешното доделување на Еми наградите. По нив, црвените и црните, розовите, но и виолетовите кои ги најавија новите тренд-бои на славните дизајнери кои стојат зад креациите.

 

Од трката на раскош на црвениот тепих, сепак најзборувани се овие 10 креации.

Софија Вергара во сирена креација на Сен Џон

Софија Вергара во сирена креација на Сен Џон

Жолтиот Стела Мекартни фустан  на Тејлор Шилинг

Жолтиот Стела Мекартни фустан на Тејлор Шилинг

Сара Полсон во „Прабал Гурунг“

Сара Полсон во „Прабал Гурунг“

Сара Хиланд во „Зак Позен“

Сара Хиланд во „Зак Позен“

Падма Лакшми во „Ромона Кевеза“

Падма Лакшми во „Ромона Кевеза“

Ема Робертс во романтична креација на Џени Пекам

Ема Робертс во романтична креација на Џени Пекам

Розовиот Оскар дела Рента фустан на Елизабет Мос

Розовиот Оскар дела Рента фустан на Елизабет Мос

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...