Црвен тепих: 3-те најпровокативни фустани на топ моделите на Канскиот филмски фестивал

Покрај убавите тоалети на глумиците кои ги видовме на црвениот ќилим на Канскиот филмски фестивал, вниманието го привлекоа и топ-моделите кои ги покажаа своите (разголени) тела благодарение на креациите што повеќе откриваат.

karli 1

На премиерата на филмот „Џулиета“, супермоделот Карли Клос блесна во сребрен макси фустан со длабок шлиц, креација на Луј Витон.

karli 3

Попровокативен изглед од неа имаше Кендал Џенер која на црвениот тепих се појави во таканаречен гол фустан. Црниот проѕирен фустан е креација на Роберто Кавали.

karli 16

karli 00

Сепак, најпровокативниот изглед и припадна (за сега) на Бела Хадид. Нејзиниот црвен свилен фустан е отворен од сите страни, па нема веќе што да се сокрие.

karli 6

karli 76

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...