Црвен тепих: Долгите фустани на Канскиот филмски фестивал

Филмскиот фестивал во Кан е секогаш прилично гламурозен настан, па и оваа година не се разликува во однос на гламурот од претходните.

Сепак, годинава главен тренд на црвениот тепих беа екстремно долгите фустани кои се влечкаат по земја надополнети со скапоцен накит.

Бела Хадид

Бела Хадид

Погледнете ги креациите на ѕвездите кои го форсираа овој тренд, внесувајќи му холивудски дух на стариот европски град.

 

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...