Црвен тепих: Креациите на Мет-Гала

Еден од најочекуваните модни настани во годината е тука, а индустриската елита не не разочара на црвениот тепих.

Ријана

Ријана

2015 Мет Гала помина гламурно како и секогаш, а славните се инспирираа од темата Кина.

Амал Клуни

Амал Клуни

Погледнете ги креациите во фотогалеријата.

x

Check Also

Оваа неделеа во Битола гостува легендарната Неда Арнериќ со претставата “Се извинуваме, многу се извинуваме“

Легендарната Неда Арнериќ, српска и поранешна југословенска филмска, театарска и тв-глумица која ...