Црвен тепих пред Белата куќа: Модните избори на Нерд Пром

Политичарите не се познати по нивната смисла за стил, па црвениот тепих на Нерд Пром (White house correspondents dinner) е единтвениот настан во годината кога Вашингтон е во центарот на модниот свет.

stil 2

Познатите личности, новинари и политичари продефилираа на црвениот тепих пред Белата куќа облечени во креации на славните дизајнерски имиња, покажувајќи дека и покрај професијата со која се занимаваат, имаат истенчен вкус за мода.

Црвениот тепих беше дополнително разубавен со неколку познати манекенки.

stil 10

Погледете ги нивните модни избори во фотогалеријата.

x

Check Also

Работи кои најчесто забораваме да ги земеме на годишен одмор

Истражувањата покажуваат дека дури 40 отсто од луѓето кога се пакуваат за ...