Црвена, тренд-боја за Нова година 2014

Црвената боја е главен протагонист во колекцијата на Д&Г за сезоната езен/зима 2014.

crveno 2

Елегантна, безвременска и екстремно фенси, црвената боја е задолжителна и за новогодишните празници.

Есен/зима 2014 Д&Г

2014 Д&Г

Најпосле, постојат верувања дека ако носите црвено на новогодишната вечер ќе имате среќна година.

x

Check Also

Новата колекција на ZARA нè подготви за лето 2021

Сонувате за летото и плажите? Модната марка Zara веќе не однесе таму, ...