Црвениот фустан на Амернис Нокшиќи

Заврши долгиот Моден викенд со ревијата на Мила Кадриу во МОБ. Во публиката погледите ги собра црвениот фустан на глумицата Амернис Нокшиќи. И се разбира, елеганцијата и стилот со кој го носеше.

amernis 1

amernis 3

 

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...