Црвено кадифе, божиќна елка на љубовта (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уметниците Хелен и Колин Дејвид, од модната марка Инглиш Ексентрикс, дизајнираа спектакуларна божиќна елка за британскиот музеј Брунел.

elka 10

Елката е наречена Дрво на љубовта од црвено кадифе, има традиционална форма , но е обложена со црвено кадифе кое придонесува за моќниот естетски ефект.

elka 11

Кадифената елка е декорирана со украси во форма на срце.

elka 1
За дизајнот на елката уметниците се инспирирале од колекцијата В&А од 1860 година.

elka 2

elka 3

elka 4

elka 5

elka 6

elka 7

x

Check Also

Халкбанк со ново намалување на каматните стапки на станбениот кредит – 2,9% во првите 5 години и 3,3% во следните 5 години

Станбениот кредит на Халбанк АД Скопје сега е со ново намалување на ...