Црвено-портокаловиот кармин под рефлекторите на ноќта на Оскарите

Црвените усни отсекогаш имале свое место на црвениот тепих. Но годинава повеќе ѕвезди се одлучија за поприродна нијанса, за црвено-портокалов кармин.

usni 4

Иако изгледа понежно и поприродно на лицето, портокаловата нијанса на кармин многу потешко се комбинира отколку силно црениот кармин. Сепак, Патриша Аркет која го освои Оскарот за најдобра женска споредна улога, 18-годишната актерка и модел Клои Морец, Ема Стоун и Џена Дуан Татум покажаа како на совршен начин може да се носи црвено-портокаловиот кармин.

 

За да го постигнете истиот ефект, пробајте ги црвено-портокаловите нијанси на Мак, Нарс или Ревлон.

 

x

Check Also

Совети за совршена шминка според формата на очите

Не постои универзален начин на шминкање, особено кога станува збор за очи. ...