Дајан Кругер во неверојатна mix&match комбинација

Карирани елече и панталони, контрастно цветна кошула и „каубој“ чизми – изгледот на глумицата Дајан Кругер е супер инспирација како да се охрабриме при комбинирањата на модните парчиња.

Елечето и панталоните се од есенската колекција на Мајкл Корс, додека кошулата е од актуелната колекција на Стела Мекартни.

За изгледот да биде уште повпечатлив, тука се модните додатоци во вестерн стил – чантичката, ременот и каубојските чизмички. Очигледно дека Кругер знае што е хит за есен/зима 2019, тоа се mix&match комбинациите и секако, вестерн стилот.

x

Check Also

Улична мода од Модната недела во Токио (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За време на Модната недела во Токио, уличниот стил никогаш не разочарува! ...