Дали поради убавина би поднесувале полжави на лицето?

Да ви ползат полжави по лицето можеби звучи како кошмар, но тоа е еден од најбараните третмани за нега на лице во Јапонија.

polz 1

Жените кои сакаат да се ослободат од мртвите клетки на кожата и да ги исчистат порите го поднесуваат козметичкиот третман со полжеви.

Во козметичкиот салон кој го нуди овој третман во Јапонија тврдат дека полжевите на најдобар начин го чистат лицето и ја подмладуваат кожата. Жените излегуваат од салонот задоволни и велат дека станува збор за многу релаксирачки третман во кој уживаат.

„На почетокот е малку необично, но потоа е многу убаво и пријатно“, вели една корисничка.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...