Дали сте за кафе во корнет?

Дајн Левинрад го направил хаштагот #coffeeinacone кој е споделен повеќе од милион пати. Оваа бројка е импресивна ако знаеме дека ваквото кафе се послужува само во кафулето The Grind кое се наоѓа во Јоханесбург.

kafe 3

Левинрад вели дека му требало доста време да осмисли совршен производ по кој е славен денес, а производот го патентирал. Знаел дека сите сакаат сладолед, кафе и чоколада, па оттука и ги искомбинирал овие три состојки.

kafe 5

Инаку, корнетите се изработуваат во кафулето на специјални машини за кафето да не протече од корнетот, а чоколадото да не се растопи веднаш.

x

Check Also

Легендарниот техно диџеј Свен Ват ќе го затвори Таксират 21

Легендарниот андерграунд техно диџеј и поп суперѕвезда, Свен Ват, од многумина нарекуван ...