Данкињите знаат да се дотераат, инспирирајте се од нивните впечатливи изгледи

На модната недела во Копенхаген на која се претставија дизајнерите со колекциите за есен/зима 2020, жителките на Копенхаген го покажаа својот неверојатен стил.

Се е во знакот на – бои, бои, многу бои! Комбинации на навидум неспоиливи принтови, колор-блок неочекувани решенија, силни нијанси во необични спарувања, впечатливи модни додатоци…со еден збор, мерак за очите.

Инспирирајте се од овие модни изгледи на Данкињите и храбро во пресрет на пролетта!

x

Check Also

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, ...