Дебито на Лоурдес, ќерката на Мадона, на модната недела во Њујорк

Многумина во Лоурдес препознаа нова модна ѕвезда подеднакво добра како Каја Гербер.

Ќерката на Мадона, Лоурдес Леон (21) направи деби како модел на ревијата на марката Gypsy Sport и така, преку ноќ, стана модна вест број 1.

Иако има моден стаж како носител на фото-кампањи на популарните брендови Конверс и Стела Мекартни, застанувањето на пистата беше премиерно. Како што пренесуваат странските медиуми, ќерката на Мадона не го поминала регуларно кастингот. Имено, креативниот директор на брендот Rio Uribe истакнал дека лично бил контактиран од Лоурдес која му ја искажала желбата за нстап на ревијата.

21-годишниот модел во подем храбро ја носеше впечатливата модна комбинација и „искинатиот“ џинс.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...