Дејвид Боуви манекен во новата кампања на Луј Витон (ФОТО)

Легендарниот Боуви се појавува во елегантно издание во новата кампања на Луј Витон насловена Уметност на патувањето.

bouvi 1

Пред објективот на фантастичниот Дејвид Симс позираат Боуви и топ-моделот Аризона Мјуз.

bouvi 2

Кампањата која вклучува и видео-спот ќе биде лансирана во декември.

bouvi 33

Да се потсетиме, ова не е првпат славниот креатор во своја кампања да вклучи музичка ѕвезда. Пред ангажманот на Боуви, за Луј Витон позираа и Кит Ричардс и Боно.

x

Check Also

Кендал Џенер – лице на новата кампања на Мисони

Под сонцето на Мексико, во идилична атмосфера на пустината, топ моделот Кендал ...