Дејвид и Викторија Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс за вртоглава цена

Славниот пар Викторија и Дејвид Бекам ја продадоа вилата во Беверли Хилс која ја купија во 2007 година поради ангажманот на Дејвид  во Лос Анџелес Галакси.

Во 2007 година, семејството Бекам ја купија вилата за 20 милиони долари, а ја продадоа за 33 милиони долари.

По селидбата во Лондон, луксузната вила во Беверли Хилс беше користена за летен одмор. Вилата располага со шест спални соби, бањи, библиотека, прекрасен базен, видео и аудио сали и приватен парк.

x

Check Also

Кански филмски фестивал: Моделите на црвениот тепих

Освен глумците, на црвениот тепих на Канскиот филмски фествал се појавија бројни ...