Декември за паметење со Лексус

Лексус, луксузната марка на корпорацијата Тојота, ја лансираше новогодишната кампања „Декември за паметење“ (December to Remember). И кампањата е за паметење.

„Нашата кампања „Декември за паметење“ стана една од најнезаборавните во автомобилската индустрија. Сакавме оваа кампања да има единствен изглед, а годинава акцентот го ставивме на приказните и магијата која игра главна улога во празничната сезона “, вели Брајан Смит, директор на макркетинг во Лексус, САД.

Трите телевизиски спотови се модерно продуцирани и во сите се чувствува волшебна празнична атмосфера, а поддржани се со мотиви од детските приказни.

Уживајте во видеата.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...