Декемвриски тренд на коса – „глитер“ фризури за новогодишни забави

Популарните фризерски салони низ светот веќе ја форсираат манијата на светкави фризури погодни за забави и новогодишните празници.

Уште подобро ако и самата коса е во нежна сина или розова нијанса, па на неа да се нанесат светки.

Инстаграм веќе е преплавен од новата мода да се аплицираат светки на коренот и патецот на косата. За уште позабавен ефект, се предлага и „глитер“ фризура односно аплицирање светки и на врвовите, па и врз целата коса.

Како да направите светкава фризура, погледнете во видеото.

x

Check Also

Есенска нега на лице со маски од јаболка и крушка

Маски за лице направени на природна основа кои гарантираат свеж изглед и ...