Деколте за паметење: Салма Хаек на Канскиот филмски фестивал

Глумицата ги засени славните колешки со виолетовиот фустан со длабоко деколте кој го носеше на премиерата на филмот „Carol“.

sh2

На црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, Хаек пристигна во придружба на сопругот. 48-годишната глумица изгледаше раскошно во лилаковиот фустан кој ја нагласи нејзината женственост и сексапилност.

Изгледот е заокружен со сребрен ѓердан и сребрена чантичка.

sh5

sh4

 

x

Check Also

Ирина Шаик во трендовски костум со вашки крој

На париската модна недела, супермоделот Ирина Шајк беше овековечена во момент на ...