Деми Мур блеска од страниците на WSJ: „Бев многу болна“

56-годишната глумица позира за едиторијалот и насловната страница на октомвриското издание на списанието WSJ. 
Фотографирана од Кас Брд, Деми Мур ги претставува есенските трендови на „кежуал“ облека од луксузните модни марки Луј Витон, Александер Ванг и Гучи, како и од „хај стрит“ брендовите Фрејм и Њу Баланс. 
Во едиторијалот таа зборува за нејзиното здравје. 
„Не дозволив многу луѓе да дознаат, но бев многу болна. Моето тело згаснуваше. Моите органи исто така“, вели глумицата, додавајќи дека сега се чувствува одлично. 
Во продолжение, погледнете ја фотосесијата. 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...