Денес е финалето за Топ модел Македонија: автомобил за победничката

Во организација на модното студио Шанел денес во ресторанот Вавилон во Битола ќе се одржи големото финале за Топ модел на Македонија.

modeli

Девојката која ќе победи на овој избор ќе добие автомобил Рено Твинго. Првите шест девојки пак, ќе си обезбедат учество на европската турнеја на Шанел во Швајцарија, Германија и Италија.

На настанот ќе настапат 15 финалистки од цела Македонија, а во музичкиот дел се предвидени настапите на Ламбе Алабаковски, Анета Мицевска – Молика, Синтетик Сакс и младите и надежни Молика Џуниор.

Водители на настанот се Весна Јакимоска и Драгана Чуприна .

x

Check Also

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка ...