Детско модно дефиле на завршницата на Саемот за деца

Во организација на Моден викенд Скопје на ревија за деца беа претставени најновите колекции на 15 брендови достапни во Скопје Сити Мол, на последниот ден на „Саемот за деца“ кој се одржуваше од 20-ти до 23-ти ноември.

 

Беа презентирани детска облека, обувки, играчки, книги и бебешка опрема  за есен -зима 2014/2015 година на Kико (Chicco), Tea колорс, Бебе конфорт, Тритекс, Крш, Кеги шус, Картерс (Carter‘s), Теранова кидс, Икона, Спортвижн кидс, Кимико, САМ (SAM 0-13), Бејби блу (Baby Blue), Ориџинал Маринс(Original Marines), Минерва со „Просветно дело“ и  Ваикики (Lc Waikiki) , а колекциите ги носеа моделите од детската група на модната агенција „Подиум“.

IMG_0241

Четиридневниот саем беше составен од едукативни игри, забавни програми, натпревари, претстави и танци.

IMG_0231

IMG_0250

x

Check Also

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија

ТВ-серијата „Зоки Поки“ продолжува да ја освојува Скандинавија. По најавата за емитувањето ...