Џеки Сталоне, познатата мајка на Силвестер, почина на 98 години, беше познат астролог

Акробатка, советнича на телефонска линија за психичко болни лица, и промоторка на женските боречки вештини, мајката на Силвестер Сталоне почина во сон на 98 годишна возраст.

Рамбо и Роки ја изгубија својата најважна хероина. Славниот астролог и мајка на глумецот Силвестер Силвестер почина на 98 години.

„Јас и моите браќа ја изгубивме нашата мајка утрово “, напиша Френк Сталоне, братот на Силвестер, во објавата на Фејсбук. „Таа беше мајка на четири деца: Томи, Силвестер, сестра ми Тони Ен и моја мајка. Џеки беше извонредна жена која работеше храбро и бестрашно секој ден и почина во сон исто како што посакуваше“. Според нејзиниот син, било невозможно да не се сака Џеки, бидејќи таа била ексцентрична и блескава личност.

This morning my brothers and I lost our mother Jackie Stallone . She was the mother to four children, Tommy, Sylvester,…

Публикувахте от Frank Stallone Official в Понеделник, 21 септември 2020 г.

„Мајка ми е родена во 1921 година, мина низ Прохибицијата, Големата депресија и Втората светска војна “, напиша Френк, и додаде „разговорот со неа со часови беше лекција по историја. Нејзиниот ум беше остар како жилет сè до денот кога почина и без неа сега е тешко и тажно“.

Конечно, продолжува тој, „мојот брат Силвестер цел живот ја гледаше како кралица“ и „сите ја сакаме и нејзиниот дух ќе живее. Ми недостигаш мамо “.

Џеки Сталоне во животот имаше повеќе професии, беше акробатка, фризерка, женски шампион во фитнес, славен астролог и промотор на спортот борење за жени, а се омажи три пати. Прв сопруг ѝ бил Френк Сталоне, фризер и повремен актер, со кој се венчала во 1945 година: Силвестер е роден во 1946 година, а Френк Џуниор во 1950 година. Бракот траел дванаесет години, а подоцна Џеки се омажила за Ентони Филити во 1959 година. Од овој брак во 1964 година се родеила Тони Д’Алто (1964), која починала од рак во 2012 година.

Во 1998 година Џеки се омажила за нејзиниот трет сопруг Стивен Девајн, со кого немала деца.

x

Check Also

Дуа Липа го рекламира новиот парфем од Сен Лоран – YSL Libre Intense 

Поп пејачката Дуа Липа се врати во нова соработка со луксузната модна ...