Џенифер Гарнер и го „украде“ фустанот на Меган Маркл

Што имаат заедничко Џенифер Гарнер и Меган Маркл, освен тоа што и девете се убави и и двете се глумици. Уште нешто – имаат ист вкус за облекување.

Синиот миди фустан кој го носеше Меган Маркл на ден пред свадбата, беше моден избор за Џенифер Гарнер за нејзиниот важен ден – доделување на ѕвезда на холивудската Патека на славните.

Додека Меган Маркл го комбинираше фустанот со светло сиви чевли на висока потпетица, Гарнер одбра чевли во истата сина нијанса со фустанот, на високи потпетици и ремче околу глуждовите.

x

Check Also

Изглед на денот: Синиот миди фустан на Кејт Мидлтон

Војвотката од Кембриџ присуствуваше на нејзиниот прв пост-карантински настан LIVE за одбележување ...