Џенифер Лопез: Брак со Алекс Родригез? Не ни се брза!

Дивата ѝ откри на Опра Винфри дека парот не чувствува потреба да брза кон олтарот. „Ако сме заедно до крајот на животот, каква цел има брзањето?“

Фотографиите од веридбата на плажа на Бахамите која чинела цели четири и пол милиони долари отидоа на Интернет. Со објавување на социјалните мрежи минатиот март, Џенифер Лопез и Алекс Родригез ја објавија претстојната свадба, која до сега, не се случи, иако велеа дека ја планираат за 2020 година. Но, актерката и пејачка е таа што ги активира сопирачките. За време на Vision Tour 2020 откри дека што се однесува до свадбата, нема брзање. Значи, да, свадба, но полека и смирено.

 

Лопез објасни дека парот не чувствува потреба да брза кон олтарот и да испланираат сè набрзина.

„Тоа е многу смешно затоа што на почетокот мислев :„ О, ќе се венчаме за неколку месеци “, – ѝ рече Лопез на Винфри. Потоа, сепак, гледајќи на минатите искуства (Џеј Ло зад себе има три неуспешни бракови) се премислила. „Реков, ако сме заедно до крајот на животот, зошто е брзањето?’ Ако навистина се сакаме,  ако навистина сме партнери, ако навистина се обидуваме да изградиме нешто заедно, ако планираме да имаме деца, зошто да трчаме?

На крајот на краиштата, тоа е она што тие веќе го прават: да бидат семејство.

x

Check Also

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три ...