Џенифер Лопез на Инстаграм со влажен изглед и портокалов кармин

Ѕвездата постојано објавува фотографии на социјалните медиуми за да испрати порака на надеж и верба според филозофијата #staysafe.

Џенифер Лопез е во постојано движење, но и сè повеќе е зависничка од негата и убавината. И покрај коронавирусот, таа сака да ги инспирира фановите. Овојпат тоа го прави со пролетна шминка – нагласен портокалов кармин и трендовски влажен изглед.

„Во овој момент сите сме многу загрижени, но не заборавајте никогаш на самите вас“, пишува Џеј Ло на Инстаграм. – Медитирајте, бидете во движење, молете се, додава таа.

x

Check Also

Селест Барбер, икона на убавина што треба да ја следите од изолација на Инстаграм , ќе ве насмее до солзи!

Со нејзината неверојатна самоиронија, австралиската комичарка Селест Барбер вреди да ја следите ...