Џенифер Лопез снима нов филм, гардеробата која ја носи е многу шик

Пејачката и глумица снима романтична комедија „Marry me“ а партнер во филмот ѝ е Овен Вилсон.

Од снимањето на филмот, Лопез во креација на Валентино

Според списанието Variety, филмот ќе биде нешто помеѓу Notting Hill  и A Star Is Born. Џенифер Лопез во филмот игра девојка која го открива неверството на нејзиниот иден сопруг, и тоа непосредно пред свадбата. Романтичната комедија ќе има премиера на 1 јануари 2020 година.

Интересно е што во филмот гардеробата која ја носи Џенифер е „боли глава“, па така за филмот може да се каже и дека моден. Меѓу познатите дизајнери на гардеробата за филмот е и либанскиот моден дизајнер Зухаир Мурад кој ја креирал венчаницата за оваа прилика.

Лопез во креација на Зухаир Мурад

 

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...