Џенифер Лопез во светкав „Версаче“ фустан на Мет Гала

На најголемиот моден настан Мет гала, во организација на уредничката на Вог, Ана Винтур, на црвениот тепих вниманието го привлече Џенифер Лопез со светкавиот фустан.

Фустанот е креација на Версаче. Изгледот е заокружен со сребрени сандали на платформа и вртоглаво високи потпетици, сребрена перика и впечатлив накит.

Лопез првпат присуствуваше на овој настан во 2004 година, облечена во незаборавен Долче Габана фустан, и оттогаш редовно изненадува со модните избори.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...