Џенифер Лопез во светкав „Версаче“ фустан на Мет Гала

На најголемиот моден настан Мет гала, во организација на уредничката на Вог, Ана Винтур, на црвениот тепих вниманието го привлече Џенифер Лопез со светкавиот фустан.

Фустанот е креација на Версаче. Изгледот е заокружен со сребрени сандали на платформа и вртоглаво високи потпетици, сребрена перика и впечатлив накит.

Лопез првпат присуствуваше на овој настан во 2004 година, облечена во незаборавен Долче Габана фустан, и оттогаш редовно изненадува со модните избори.

x

Check Also

Ирина Шаик во нова рекламна кампања во секси издание

Познатата манекенка Ирина Шаик по разделбата со глумецот Бредли Купер, продолжува да ...