Џиџи Хадид и Зејн Малик чекаат девојченце

Веста доаѓа од TMZ откако многу фанови забележаа повеќе розови детали како доминираат на Инстаграм фотографиите на супермоделката, а и посебниот подарок од сестра ѝ Бела, беше „сомнителен“ знак… Во меѓувреме, мајката Јоланда ја потврди најавата, воодушевена дека Бела носи девојченце.

Потврдата за бременоста на Џиџи стигнува директно од мајката, Јоланда Хадид.

„Сè уште сум шокирана што нашата мала тајна е обелоденета за медиумите. Секако дека сме многу возбудени “, открила Јоланда, додавајќи: „Возбудена сум што ќе станам баба во септември, особено откако неодамна ја изгубив мајка ми. Но, ова е убавината на животот, нè остава една душа и пристигнува нова. Се чувствуваме благословено“.

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...