Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Супермоделот Џиџи Хадид повторно е заштитно лице на Мисони, овојпат за кампањата за колекцијата есен/зима 2018.

Италијанската луксузна модна марка за потребите на кампањата го ангажираше фотографот Харли Веир.

Новата колекција на Мисони дизајнирана за постудените денови е иснпирирана до боите на Јамајка, но и од роенролот.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...