Џиџи Хадид ја претставува есенската колекција на Мисони

Супермоделот Џиџи Хадид повторно е заштитно лице на Мисони, овојпат за кампањата за колекцијата есен/зима 2018.

Италијанската луксузна модна марка за потребите на кампањата го ангажираше фотографот Харли Веир.

Новата колекција на Мисони дизајнирана за постудените денови е иснпирирана до боите на Јамајка, но и од роенролот.

x

Check Also

Ангелите на Викторија сикрет ги претставуваат костимите за капење за пролет/лето 2019 (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната марка за долна облека Викторија сикрет триумфираше со нова рекламна кампања ...