Џиџи Хадид се расоблече за Calvin Klein (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Легендарната американска модна марка Calvin Klein се здружи со њујоршката марка Кит за да ја реализира еснеската колекција.

Во рекламната кампања главно лице (и тело) е супермоделката Џиџи Хадид, која носи долна облека инпирирана од 1990-те години.

Фотограф на кампањата е Кас Брд кој ги доловува нејзините разголени пози.

Дизајните вклучуваат машки боксерки, танги, спортски женски гаќи и спортски градници. Колекцијата е пуштена во продажба на 12 септември.

x

Check Also

Џенифер Лопез и Бен Афлек заедно го прославија 4-ти јули

Двете sвезди заедно ја поминаа годишнината славејќи ја независноста на Америка. Прво ...