Џоан Смолс и Карли Клос ги рекламираат новите пудри на Estée Lauder

Козметичката куќа Estée Lauder е позната по ангажирање на убави, познати лица во своите рекламни кампањи, а за новата кампања позираат ангелот на Викторија сикрет Џоан Смолс и поранешниот ангел на Викторија сикрет Карли Клос.

На двете убавици друштво во кампањата им прават топ моделите Феи Сан и Грејс Елизабет.

Новата козметичка линија на Estée Lauder е насловена Double Wear Light Soft Matte Hydra Makeup. Акцентот е на течните пудри од кои се лансирани дури 55 нијанси соодветни за различни типови на кожа.

 

x

Check Also

Ќерката на Синди Крафорд стана лице на Ив Сен Лоран

По рекламните кампањи за Фенди и Стела Мекартни, ќерката на Синди Крафорд, ...