Џорџ Клуни објави конкурс за добродетелство, кој ќе победи оди на вечера со него и Амал

Џорџ Клуни и Амал собираат средства за човекови права: оние што ќе донираат, може да освојат престој и вечера во нивната вила на езерото Комо.

58-годишниот холивудски актер им нуди шанса на фановите да добијат вечер помината заедно со него и неговата сопруга во нивната вила во Италија, на езерото Комо.

Повод? Собирање на средства за нивна фондација која се бори против злоупотребите на човековите права низ целиот свет.

Еве како може да учествувате на конкурсот.

x

Check Also

Погледнете ја 49-годишната Наоми во фотосесија за списанието WSJ

Октомврискиот број на списанието WSJ го краси црната пантерка – Наоми Кемпбел. 49-годишната ...