DIOR ја лансираше летната колекција на декоративна козметика

Новата колекција за лето 2019 од Диор ја претстави топ моделот Бела Хадид. Новиот аосртиман содржи четири нови нијанси на кармини – – Natural Brown, Natural Dune, Natural Rose и Natural Sienna.

Новите кармини дополнително содржат и глицерин кој ќе ги негува усните во текот на летото, а содржат и бамбусова водичка и минерални пигменти од природно потекло.

Покрај кармини, колекцијата содржи и руменила, а меѓу нив е и редизајнираниот култен производ Diorskin Nude Luminizer Blush, достапен во продажба во две нијанси.

 

x

Check Also

Нов цветен парфем од Марк Џејкобс совршен за потоплите денови

Меган Роше, Каја Гербер и Адут Акеч позираат за новиот парфем на ...