DIOR очила за сонце за пролет/лето 2017

Новата колекција на очила за сонце од Диор е елегантна, а доминантни бои се розовата, сината и црвената.

Тркалезните очила за сонце се ѕвезди на сезоната, а такви има во својата колекција и Диор.

Очилата од оваа луксузна модна марка, сега се карактеристични по тенките, метални рамки со интересни леќи во повеќе бои, што ги прави дополнително елегантни и модерни.

x

Check Also

ОФИЦИЈАЛНО ЗАПОЧНАА СТУДИИИТЕ НА ЛОНДОН МЕТРОПОЛИТАН УНИВЕРЗИТЕТОТ

Од денес и официјално стартуваа со настава сите три студиски групи по ...